czwartek, 1 listopada 2012

...

"Chłodny, ale pogodny wieczór. Takim go zapamiętam. Brak chmur na niebie wzbudza odwieczną nadzieję na to, że nic nie przyćmi blasku gwiazd. Spoglądam w górę i cieszę się z tego widoku. Przedziwna i zarazem cudowna myśl. Tysiące światełek nade mną i tysiące światełek tuż obok mnie. Niezwykły klimat, niezwykła atmosfera. Stoję nad grobem moich bliskich, analizując w myślach miniony czas. Sens naszego istnienia, cel naszej podróży, początek, koniec. Wszystko się kiedyś zaczęło i kiedyś się skończy. Nawet gwiazdy, choć wieczne, też umierają..." - napisał dziś mój Mąż, od niedawna członek Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii, na jednym z forów astronomicznych. 

Mija kolejny dzień. Ale wieczór nadal trwa i mimo że plecy bolą, że jutro tyle spraw do załatwienia, problemów do przeżycia i smutków do przepłakania, cieszę się z tego wieczoru. Biorę głęboki oddech w wieczór Wszystkich Świętych.


Dziś zmarła moja ponadosiemdziesięcioletnia Ciocia. Co roku wysyłała na święta kilkadziesiąt kartek do ludzi, których kochała, codziennie też modliła się wymieniając z imienia wszystkich, którzy odeszli do wieczności za Jej życia, prosząc dla nich o niebo. W końcu wymodliła je również dla siebie.

5 komentarzy:

 1. Moje kondolencje ;( Chwile kiedy tracimy naszych bliskich są najcięższymi w życiu... zawsze zadaje sobie pytanie DLACZEGO???i nigdy nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi... po prostu nadszedł czas...
  Wszystko takie prawdziwe, pięknie w słowa ubrane!!!
  Trzymaj się cieplutko!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Różo za dobre słówko! Odwzajemniam uścisk.

   Usuń
 2. To smutne, że nasi bliscy odchodzą. Składam Ci Moniś głębokie wyrazy współczucia. Te dni będą smutne i pełne łez, ale nadejdą i dni radości. Takie to jest nasze życie, poprzeplatane radością i smutkiem.

  OdpowiedzUsuń
 3. To smutne, ale takie jest zycie...Oni odchodzą ale na zawsze w naszej pamięci będą!!!
  Ściskam

  OdpowiedzUsuń
 4. piękne słowa i męża i Twoje o cioci...

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze komentarze:) Zapraszam ponownie!