niedziela, 13 lipca 2014

Portret Młodej Pary - pamiątką dla rodziców. Zwiastun filmu mojego Męża. Lipcowe zatrzymane w kadrze.

Kochani,

najnowsze moje prace są do siebie bardzo podobne:)
To podwójny portret rodziny Pani Karoliny, która postanowiła rodzicom swoim i swojego męża podarować takie właśnie prezenty:Ołówkowe portrety oprawione w antyramę o formacie A3 zostały opatrzone dedykacją:
***


Chcę się Wam pochwalić tym, że mój Mąż, Michał, nakręcił kolejny świetny film. Tym razem opowiada on o historii i budowie urządzenia bardzo przydatnego wszystkim amatorom astrofotografii, znanego jako FASTRON 5s. To patent Janusza Wilanda, prezesa Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. 40-minutowy film instruktażowy obejrzeć można na stronie www.astrohunters.pl.
Ja zaś ze swej strony zachęcam Was gorąco do obejrzenia niespełna dwuminutowego zwiastuna do tegoż filmu. Naprawdę warto!!!***


A tymczasem dziś odbyłam z Lideczką bardzo przyjemny spacer.


Nie odmówiłyśmy sobie lodów na pszowskim placu, zwanym rynkiem.


To była miła odskocznia od pracy. Czas na wzięcie oddechu...
Przy okazji można było wykonać parę ujęć, choćby starego cmentarza
czy obejścia wokół sanktuarium (czy Wam się ta żeliwna gałka na zdjęciu poniżej też skojarzyła z kopułą bazyliki św. Piotra w Rzymie?).

Pszów...

Uwielbiam hortensje, uwielbiam hortensje, uwielbiam! Oczarowanie dla oczu:


Nasza "Szczybno Kampa" też olśniewająca - prostotą i skromnością;)
Tory nieczynne, ale znaków od groma.
Nasze Pszowskie Doły:


I na koniec dnia panorama na Dolinę Odry i Bramę Morawską z Pogrzebienia,czyli mam wszystko, co kocham na raz: przestrzeń, niebo, wiatr, chmury, Męża i ... śpiącą w samochodzie Córeczkę:)
Jutro musi się zacząć naprawdę dobry tydzień, tego sobie i Wam z serca życzę!

3 komentarze:

 1. Piękne portrety jak zawsze:) Te wasze Doły też piękne,i ta miłość kochana Monisiu,która wypływa z tego posta do Twoich najbliższych też jest przepiękna,i jakiś znajomy wisiorek u Lideczki:) Dobrego tygodnia Wam życzę kochani.Pozdrawiam K.N.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne migawki, a portret robi wrażenie!
  Miłych letnich chwil Monia!

  OdpowiedzUsuń
 3. Portrety pierwsza klasa, widzę mamy te same pasje - kocham astronomię i rysowanie, jeśli jest możliwość kontaktu na np forum astromaniak to znajdą mnie Państwo pod nickiem daniel (tak z małej litery) Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze komentarze:) Zapraszam ponownie!