piątek, 15 maja 2015

Portret do nowoczesnego wnętrza. "W ich oczach cały świat" - mój debiut w galeriiKochani!

Cały tydzień czekam na ten piątkowy wieczór, bo podobno od czasu do czasu trzeba o siebie zadbać i zafundować sobie małą przyjemność i ja właśnie to czynię - piszę posta, publikuję rysunki, odpowiadam na maile. Lubię to.

Dziś czas na portret urodzinowy dla dziewczyny młodej, pięknej, inteligentnej. Rysunek miał być nowoczesny, z charakterem, miał przypominać grafikę. Jak najmniej szarości, chodziło o mocny wyraz:


Na potrzeby małej sesji zdjęciowej zrobiłam przymiarkę u nas w pokoju. Obraz wyglądał całkiem dobrze przy mojej ukochanej kolumnie pod moim ulubionym skosem.
Sylwia, nasza przyjaciółka, która zamówiła portret, wybrała dla niego naprawdę stylową ramę:Tak na marginesie: widać ze zdjęć, że odgruzowałam pokój z całego "dobrodziejstwa", którym się otaczałam. Pozostała tylko figurka Matki Bożej z Lourdes i kilka kamieni na parapecie. Jest bardzo minimalistycznie, jak dla mnie. Nareszcie można wziąć oddech:)


***Mam powód do radości. W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim jest miejsce znane jako "Galeria Pod Fikusem" i to właśnie tam niedawno urządzono wystawę moich rysunków. Chodziło o portrety dzieci, gdyż wystawę zorganizowano z myślą o zbliżającym się Dniu Dziecka.

Zapraszam do lektury tu: http://www.biblioteka.wodzislaw.pl/strona,galeriapodfikusem,portrety_dzieci.html


Serdecznie dziękuję Pani Agnieszko za tą inicjatywę, 
za życzliwość i dużo cierpliwości! 
Jestem naprawdę bardzo wdzięczna:)Wam, drodzy moi Czytelnicy, życzę udanej soboty i jeszcze lepszej niedzieli!
Do miłego:)

2 komentarze:

  1. Śliczny portret :) I gratuluję wystawy :) aga

    OdpowiedzUsuń
  2. Gratuluję MOnia wystawy :) Portret uroczy, taki delikatny.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze komentarze:) Zapraszam ponownie!