sobota, 26 stycznia 2013

Chorwacja w lustrze, oliwki i krewetki

Pamiętacie jeszcze to ładne stare lustro mojej Babci, które wyciągnęłam z piwnicy, które stało dosyć długo oparte o ścianę, stanowiło bazę dla innych dekoracji, a które potem trochę się potłukło?


Ciągle słyszałam komentarze, po co je trzymam i że nie ma go gdzie zawiesić. Wiedziałam jednak, że wkrótce do czegoś mi się przyda.
Myślałam, myślałam i wymyśliłam! Zdjęłam ostrożnie taflę lustra, drewniane ramy pomalowałam na czarno, a do środka włożyłam powiększone zdjęcie bramy cmentarnej z urokliwej miejscowości Komiža z chorwackiej wyspy Vis. Drewniany napis "Gratia Vobis" również pomalowałam na czarno, z Allegro zamówiłam żeliwny haczyk i z całości stworzyłam taką oto kompozycję na ścianie w przedpokoju:


Zdjęcia są nieostre i nieciekawie skadrowane, ale usytuowanie naszego przedpokoju, brak dostępu do światła i wysłużony sprzęt nie pozwalają na więcej. Jak zauważyliście, obraz nie został zabezpieczony szybką. Nie bardzo wiem, jak to zrobić. Może plexi byłaby lepsza?

Namiastkę klimatu śródziemnomorskiego i tym samym lepsze samopoczucie zapewniają mi gałązki drzewka oliwnego, oczywiście sztuczne. Lepsze w końcu takie niż żadne.Poniżej reszta przedpokoju pogrążona zawsze w półcieniu. Stoi tu śliczna komódka, której przydałby się mały lifting, ale muszę poczekać do wakacji:)


Mimo że jest styczeń, mróz, śnieg, ja już jestem jedną nogą na wakacjach;)
Morskiej atmosfery naszemu mieszkanku przydadzą duże akwarium z kardynałkami, neonkami i sumami rekinimi i nanoakwarium z krewetkami. 


Przy pracy:)


Z zasypanych śniegiem Pszowskich Dołów, gdzie ludzie robią wszystko, by się nie dać zimowym smutkom pozdrawiamy Was M&M&L
6 komentarzy:

 1. Monisiu u Was jak zawsze cudnie , a wakacje macie cały rok dzięki Twojej ręce do wakacyjnych , letnich dekoracji i dzięki temu Słoneczku na Waszej komodzie :) Pozdrawiamy cieplutko K.W.K

  OdpowiedzUsuń
 2. Swietny pomysl z lustrem , pieknie Ci to wyszlo :)Akwarium macie suuuuperrr :)Pozdrawiam z zimolandu :D

  OdpowiedzUsuń
 3. O jej jak zazdroszczę akwarium...może kiedyś;)
  Pomysł na Chorwację w lustrze wspaniały, pięknie wygląda obok typografii na ścianie;)
  Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 4. Idealnie wykorzystałaś lustro, bardzo mi się podoba komoda i obraz jest śliczny. Też mieliśmy rybki ale nasz synek był bardzo nimi zainteresowany i zrezygnowaliśmy ze względu na bezpieczeństwo.
  Pozdrawiam izapraszam do mnie,
  Monika :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Extra wygląda to odmienione lustro. Zaraz zajmę się swoją pompką w akwarium, jak zobaczyłam Twoje akwarium to aż mi wstyd, że u mnie nie jest tak przejrzyście.

  OdpowiedzUsuń
 6. Slicznie to skomponowałaś :)) ,akwarium to hobby mojego męża ;)
  pozdrawiam
  Ag

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze komentarze:) Zapraszam ponownie!