czwartek, 7 listopada 2013

Karykatura w wersji softWitajcie!

Tego jeszcze u mnie nie było. Za karykatury z reguły się nie zabieram, bo nie leży w mojej naturze zniekształcanie i wyjaskrawianie cech fizycznych rysowanych przeze mnie osób. Wolę zdecydowanie podkreślać piękno fizyczne i duchowe moich ludzi przez subtelne, delikatne dopracowanie szczegółów, karykatura zaś kojarzy mi się z wykrzywieniem i deformacją określonych cech, tym bardziej, że definicja tego typu przedstawienia zakłada ośmieszenie danej osoby czy zjawiska.

Niedawno dostałam zamówienie na karykaturę. Zdecydowałam wspólnie z Michasią, że będzie to portret wiernie oddający wygląd osoby z odpowiednio zmniejszonym ciałem. Rys deformacji pozostał, ale w bardzo łagodnej formie.

format A4, ołówki (gł. HB, B4, B8, B9), węgiel, gumka chlebowa, biały żelopis, biała farba


Dirk lubi stare samoloty i samochody, więc pozwoliłam sobie na taką sugestię w tle. 
Jeśli wywoła uśmiech na twarzy Dirka, to bez względu na typologię wizerunku, poczuję, że warto było z karykaturą poeksperymentować! ;)

Udanego wieczoru!

PS. Dziękuję Wam wszystkim za to, że cały czas do mnie zaglądacie, śledzicie moje poczynania, kibicujecie mi. Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz, nawet jeśli pozostaje bez odpowiedzi. Wiedzcie, że czytam każdy i przy każdym się ciepło do Was uśmiecham. Mam teraz szalony czas. Podjęłam nową pracę. W sumie pracuję w trzech miejscach, zajmuję się rysowaniem i blogowaniem na dodatek. Więc wybaczcie moje roztargnienie!

5 komentarzy:

 1. Nawet karykatury pani pięknie wychodzą !
  Praca jak zwykle świetna, cóż nic dodać , nic ująć!
  Paulina K
  Ps. Brakuje nam pani na lekcjach

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Ci Paulinko! Ja też się za moją "pierwszą" - teraz już drugą - Klasą stęskniłam! Mam nadzieję, że trzymacie poziom:)
   Pozdrawiam Cię serdecznie!

   Usuń
 2. Zaskoczyłaś mnie tą karykatura , ale nawet ją pięknie narysowałaś :))
  podziwiam 3 prace powodzenia :))
  pozdrówka
  Ag

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Ag! Sama siebie chyba zaskoczyłam;)

   Usuń
 3. Moniś, brak mi już słów na chwalenie Twoich dokonań artystycznych. Twój talent jest najwidoczniej wszechstronny :) Czego się nie podejmiesz - wychodzi GENIALNIE! Podziwiam za ogrom pracy i serce, które wkładasz w każde swoje dzieło :*

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze komentarze:) Zapraszam ponownie!