piątek, 27 kwietnia 2012

Portret ślubny

Ostatnio popełniłam pewien portret. Nie zamieszczam zdjęcia-oryginału, gdyż nie jestem pewna, czy nowożeńcy by sobie tego życzyli. Byłam nawet zadowolona z efektu "na żywo", ale po obejrzeniu zdjęć obrazu tu prezentowanych mina mi trochę zrzedła, bo widzę tyle niedociągnięć! Wybaczam sobie, w końcu to pierwszy raz...Czy Wam zdarzyło się kiedyś rysować/malować portret? Podzielcie się opiniami! Ja stwierdzam, że jest to chol...nie trudne! Jedna kreska nie tam, gdzie trzeba i całe podobieństwo znika.

Piąty dzień maluję dwie olbrzymie tablice, które mają zawisnąć w kościele na uroczystościach pierwszokomunijnych. Wysokość każdej równa się półtora raza mojej wysokości. Farby walają się dosłownie wszędzie! Ratunku!!!

5 komentarzy:

 1. haha no to masz sporo pracy... Oj portretu nigdy nie malowałam, zresztą i tak bardzo rzadko... ale to musi być trudne!! a ślicznie wyszło!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja mam niestety dwie lewe do malowania,ale Tobie wychodzi to super!!!Zycze duzo sily do pracy,napewno jak zwykle wszystko bedzie zachwycajace :)pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Portret to jest coś co mi towarzyszy od początku trzymania świadomie w rękach ołówka, ale nie umiem się przejmować podobieństwem, jakoś przestało ono mieć znaczenie, kiedy wkradała się chęć oddawania emocji, nastroju i energii portretowanej osoby. Nie umiem jednak robić portretów ze zdjęć, muszę "znać" osobę którą portretuję, czuć tę energię, dlatego podziwiam Twoją odwagę.
  No i rzemiosło, bo narzędzia są Ci posłuszne (ale nie znam twórcy, który jest zadowolony ze swojego "dzieła") w głowie powstaje myśl, obraz wizja i nigdy nie wychodzi ostatecznie tak jaki był zamysł :))) hihihi
  No nic, koniec gadulenia.
  Zdolna z Ciebie bestyjka!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Maryś,
   to właśnie charakteryzuje prawdziwego artystę - fakt, że czuje energię, że dba o poznanie modela, chwili, emocji. Ja jestem bardziej rzemieślnikiem. Na miano artysty trzeba naprawdę sobie zasłużyć. Jestem chyba za stara i zbyt niepewna tego, co robię...:/ Dziękuję za miłe, kompetentne słowa!

   Usuń
 4. A ja widziałam obraz na żywo i jest - rewelacyjny!!! Podobieństwo jest bardzo widoczne, Moniko wykonałaś kawał bardzo dobrej roboty :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze komentarze:) Zapraszam ponownie!