sobota, 4 maja 2013

O dwóch takich łowcach astro

na kopcu w Syrynii, podobno świetne miejsce do obserwacji


Witajcie!

Mimo że wczorajsza deszczowa pogoda nie sprzyjała wypadowi w góry, wyruszyliśmy w podróż, bo naszym celem był Zwardoń leżący blisko granicy polsko-słowackiej. W zasadzie nawet nie chodziło tu o wycieczkę krajoznawczą, ale o uczestnictwo w swego rodzaju briefingu czy wykładzie połączonym z prezentacją dotyczącym najogólniej pisząc fascynacji nocnym niebem.
Po występie w zacnym gronie członków Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii i forum AstroCD rozległy się gromkie brawa. Ze łzą w oku sama oklaskiwałam prezentację mojego Męża Michała i naszego Przyjaciela Dawida, którzy właśnie są twórcami projektu Astrohunters. Nawet Lidzia podbiegła do Męża i nie wiedząc za bardzo w czym rzecz, zaczęła krzyczeć: "O, Tatka, mój Tatka!"
Dawid zaprezentował moduł służący do sterowania systemem grzałek w teleskopie, który sam zaprojektował i wykonał oraz pokazał, jak można oświetlić przyrządy umożliwiające obserwacje nocnego nieba i astrofotografię (a byście widziały, co Dawid ma w garażu, drogie Blogerki! kiedyś może pochwalę się jedną garażową zdobyczą;). Gwoździem programu był trailer, czyli oficjalny zwiastun projektu wykonany przez mojego Męża z wykorzystaniem zdjęć Dawida i Jego Żony, Jagody. Możecie go obejrzeć poniżej (warto podkręcić głos!):


Po więcej informacji dotyczących projektu zapraszam tu: klik!

Obie z Jagodą dostałyśmy oficjalne wyrazy uznania i podziękowania za dopingowanie naszych Mężów i znoszenie ich "zarwanych nocek";)

Życzę Im, aby pasja, z którą tworzą teraz takie niesamowite rzeczy, była źródłem nieustannej satysfakcji i siłą napędową dalszych działań naukowo-popularyzacyjnych, a zainteresowanie i ciekawość innych ludzi, z którymi spotkała się do tej pory ich działalność, osiągały coraz większe rozmiary! 
Wielu sukcesów, Michale i Dawidzie!!!

A Was gorąco pozdrawiam, mili Czytelnicy!

PS. Jeśli jesteście zainteresowani Astronomicznymi Pokazami Nieba, mogę Was na bieżąco informować o miejscu i czasie, w jakich będą one organizowane. Ludzie z Maciowakrzy coś już o tym wiedzą!;D


7 komentarzy:

 1. jaki sprzęt, oj, chętnie spojrzałabym przez taki w nocy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Monia trafił Ci się Mąż :) Super film i gratulacje dla autorów .Pozdrawiam serdecznie K.N.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jak! Gdzie bym takiego znalazła, no gdzie??? :)
   Buziaki majowe dla Was!

   Usuń
 3. Gratulacje ,fajnie tak popatrzeć w niebo :)))
  pisz co gdzie i jak może kiedyś sie uda :)))
  pozdrawiam
  Ag

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie, dam znać!!! Będzie chłopakom i mnie niezwykle miło!

   Usuń
 4. Przepraszam że dopiero teraz ale wcześniej w ferworze walki wyleciało mi to z głowy.
  Serdecznie dziękuję Wam za obecność i dopingowanie :) Swoją drogą zapraszam do zobaczenia mojej relacji z tego wyjazdu i prezentacji :)
  http://www.astrohunters.pl/dzienniki-obserwacyjne/34-wielka-mglawica-w-zwardoniu.html
  pozdrowionka DB

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze komentarze:) Zapraszam ponownie!